Перші Загальні збори територіальної громади м. Києва

(Проект)

(подається ініціативною групою членів територіальної громади, Наглядовою радою Київської Муніципальної Асамблеї, громадською радою самоврядування, фундаторами Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегія національної безпеки України», громадською організацією «Офіцерський корпус», ВГО «Народна гвардія України». ВГО «Громадянський конституційний конгрес»)

Р Е З О Л Ю Ц І Я

 

07 лютого 2014 року

Ми, делегати і учасники Загальних Зборів територіальної громади м. Києва , делегати що представляють жителів десяти районів міста та численних громадських організацій, закликаємо Киян до активної громадської діяльності по утвердженню в Києві європейських стандартів демократії та ефективної влади, по досягненню гідного добробуту, здоланню фінансової, економічної та управлінської кризи в столиці.

Київ за комфортністю життя опинився на 91 місці серед 140 найбільших міст світу, поступово втрачаючи перспективність розвитку. Так далі жити неприпустимо.

Києву потрібні зміни.

На наших очах кожного дня твориться Нова історія Древнього Києва і молодої держави України.

Країна виборює майбутнє через революційні потрясіння, конфлікт цивілізаційного вибору, через протистояння праці, капіталу і влади.

Очевидна нездатність Центральної, Київської влади та опозиції до швидкого, професійно-виваженого розв’язання конфлікту. Навпаки, вбачаються наміри до затягування конфлікту, кривавого, виснажливого, руйнуючого і без того слабку економіку міста і держави.

Кияни виявляють самопожертвування, силу і волю, честь і гідність, коли Київрада нелегітимна, «прострочена», міський голова у «вигнанні», державна адміністрація правлячої партії із призначенців не користується довірою Киян, спотворила вікові традиції самоврядування.

Центральна влада перебрала на себе розпорядження кадрами, бюджетом та матеріальними активами територіальної громади і привела Київ до фінансового краху, поставила на поріг колапсу міське господарства.

На вулицях і площах столиці барикади, «коктейлі Молотова», підпали автомобілів, вбивства, викрадення і тортури, на Сході і Заході, по обидва береги Дніпра влади приймають рішення і політично мобілізувались, організовують Майдан і Антимайдан, і лише столична влада – бездіяльно-провокативна, не відображає волю Киян, не спілкується а ні з учасниками протестів, а ні з громадськими організаціями та громадянами Києва.

Тільки прозорість і відкритість зможуть поновити довіру киян до міської влади та повернути панування у Святому Києві взаємоповаги, толерантності та загальнолюдські цінності. А це, у свою чергу, наповнить наше місто безмежною енергією творення щасливого майбутнього для наших дітей та онуків.

 

 

Збори територіальної громади м. Києва , керуючись Європейською хартією місцевого самоврядування, Додатковим протоколом до Європейської хартії місцевого самоврядування про право участі у справах місцевого органу влади, Конституцією України, законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом «Про Столицю місто - герой Київ» та на підставі СТАТУТУ територіальної громади міста Києва проголошуємо програмні завдання територіальної громади:

1. Підтримуючи право на мирний протест тих, кого «дістала» корупція та комерціалізація влади і силових структур, вважаємо необхідним всіляко сприяти мирному розв’язанню протистояння, поважаючи гідність і свободу людини та роблячи взаємні кроки на зустріч.

2. Пропонуємо Київській міській державній адміністрації (В. Макеєнко) зайняти вільні кабінети на вул. Хрещатику, 36 і разом з протестувальниками приступити до експлуатації і ремонтних робіт, зберігаючи майно територіальної громади. КМДА, у відповідності із законодавством, укласти Угоду з Територіальною громадою м. Києва про оренду займаних приміщень та іншого майна, що належить громаді .

3. Київраді (Г. Герезі) пропонуємо за домовленістю із опозиційними структурами засідання сесії Київради по бюджету 2014 року провести в пристосованій залі засідання на Хрещатику, 36 з повним виконанням регламентних норм, можливістю участі в дискусії депутатів Верховної Ради, обраних від Києва, представників Київської Муніципальної Асамблеї, уповноважених делегатів Зборів територіальної громади м.Києва з повною телетрансляцією засідання.

4. Сесії Київради, до політичного розв’язання загальнодержавної кризи, виходячи із столичної місії чути і об’єднувати Львів і Харків, Луганська, Крим і Чернівці, дозволити безкоштовно використовувати протестувальниками приміщень першого і частково другого поверху будівлі на вул. Хрещатик, 36 та разом з протестувальниками забезпечувати гідні санітарно-технічні умови перебування на Майдані Незалежності, Європейській площі та в Маріїнському парку, передбачивши відповідні асигнування, відкликати подання до суду, припинити судове провадження…..

5. Запропонувати учасникам протестів разом із Київською владою дійти згоди щодо поступової оптимізації території, блокованої для автотранспорту з тим, щоби віче на Хрещатику проводити у вихідні дні, а в робочі дні відкрити вулиці для руху автотранспорту.

6. Київраді та КМДА звернутись до керівництва держави та опозиції для досягнення згоди щодо мирного протесту і гарантій незастосування силового розгону і зброї. Тоді відпаде необхідність у барикадах та зменшиться кількість наметів.

7. Принциповим для Києва повернення столичної місії в Україні і Європі, розбудова столиці держави, а не державне вилучення коштів бюджету. Вимагаємо від Київради зменшити в три рази фінансування КМАДА. Кошти киян не можна використовувати на утримування бюрократичного апарату Адміністрації Президента в м.Києві. До 25 % бюджету столиці має розподілятись виключно за рішенням територіальної громади.

8. Ми домагатимемось високих стандартів добробуту Киян, утвердження міста як духовного, наукового і культурного центру України і Європи через реалізацію прав територіальна громада міста Києва, яка є первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій та повноважень.

9. Ми вимагаємо від Верховної Ради та Президента України відновити самоврядування в столиці, провести чесні вибори Київського міського голови у два тури, підтримати ініціативу Зборів територіальної громади м.Києва та створити в межах Київської територіальної громади десять районних територіальних громад, як суб’єкта права власності у відповідності із вимогами законодавства та укласти з ними угоди про управління комунальним майном столиці.

10. Без легітимних і вчасних рішень Київради місто зупиняє розвиток, накопичується тисячі не проголосованих рішень, зупиняється ділова активність. Збори територіальної громади м.Києва, здійснюючи свою владу безпосередньо вимагають від Президента України і Верховної Ради терміново призначити вибори Київради. Закликаємо Киян взяти повноцінну участь в громадо формуванні та виходячи з досвіду обрання «молодої команди» за «гречку», делегувати до Київради кадровий актив Києва трьох поколінь: досвідчені передають знання і досвід, а молодь приймає естафету.

11. Збори закликають органи влади, політичні партії, громадські організації та Киян убезпечити місто від занепаду та фінансового колапсу. Провести аудит управлінських рішень та боргових зобов’язань і лише потім сформувати повноцінний бюджет столиці.

У 2013 році доходи бюджету, державні дотації та субвенції Києву були суттєво зменшені і невиконані (виконання плану доходів бюджету – 79,8%), фінансування транспортного комплексу Києва у 2013 році було найгіршим чи не за останні 50 років.

12. Ми не зловтішаємося недоліками і вважаємо, що за будь-яких політичних ускладнень економіка повинна успішно працювати, працювати підприємництво, особливо малий і середній бізнес, який влада «закошмарила» поборами, утисками, зволіканнями і корупцією.

Ми знаемо,як створити здорову основу для бізнесу і підприємництва,як подолати спад промислового виробництва (у Києві за 2013 рік – мінус 11,4%, по Україні – мінус 4,7%)?

Як відродити будівництво (у Києві за 2013 рік – мінус 21,2%, по Україні – мінус 14,5%)?

Як уникнути і розв’язати численні «еліта-центри» – кошти вклали, квартир не отримали?

Як модернізувати «хрущівки» і утеплити фасади – всі держави це вже зробили?

Як гідно утримувати житлово-комунальне господарство, яке у 2013 році профінансоване на 180 млн.грн., проти 3,2 млрд.грн. у 2012 році?

Як наростити бюджет розвитку Києва до 6,2 млрд.грн. (2012 рік), коли у 2013 – зменшився у два рази, а на 2014 рік практично відсутній?

Як розблокувати будівництво метро на «Троєщину», реконструкцію Бортницької станції та організувати переробку сміття?

Як виправити реформу медицини і як підтримати науку, освіту та культуру?

Як розробити Генеральний план столичної агломерації, затвердити єдиний Генеральний план розвитку Києва та Київської області?

Ми знаємо відповіді на ці і багато інших питань, але влада, яка має бути підконтрольна громаді, ухиляється від їх публічного і чесного обговорення та інформування Киян.

Ми запрошуємо всіх киян взяти участь в другому етапі Зборів територіальної громади м. Києва, як безпосередньо та і через механізм проведення Зборів (конференцій) громад районів (лютий 2014 року) квартальних , домових комітетів, зборів громадян по місцю проживання. Делегувати своїх представників від ОСН та ОСББ, жителів гуртожитків, студентства та профспілок. Просимо активно, шляхом особистого підпису, уповноважити делегатів Зборів, передати через них свої пропозиції та рекомендації.

Делегатом Зборів є той, за кого Ви надаєте не більше 1000, але не менше 200 голосів за місцем проживання. Давайте всі разом виявимо здатність до самоорганізації та спільних дій. У Киян з’явилась спрага до людської моральної чистоти, до душевного очищення та затятість у боротьбі, як запорука змін.

 

Надалі ми не дозволимо грабувати себе і Київ! Не допустиму занепаду і деградації унікального і священного міста і відродимо реальну владу територіальних громад, столичну роль Києва і в Україні, і в Європі! Київ має і силу, і волю, і свої патріотичні, професійні кадри!

 

Голова Зборів, Голова Ради
Київської Муніципальної Асамблеї І.М. Салій

 

Секретар Зборів Ю.І. Збітнєв

 

підготував І.М. Салій, зауваження та пропозиції направляти на e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


http://photo.unian.net/ukr/themes/45276

 

Чтобы оставить комментарий Вам надо зарегистрироваться на сайте

Мы ВКонтакте

 

Сайты


Статистика

Посетители
854
Материалы
2021
Количество просмотров материалов
10291950

Интернет Ресурсы